probíhá výpočet, čekejte prosím...

Naše zprávy

Web R-A -> Naše zprávy -> archiv

Tip: pro zobrazení zpráv klikněte na datum :-)

so 18.11.2017 (1)

07:32  Pavel

V připravovaném novém silničním zákoně v Řecku bylo zvažováno, že na některých dálničních úsecích bude zvýšena nejvyšší povolená rychlost až na 150 km/hod., místo současných 130.. Tento návrh byl nyní zamítnut a nejvyšší povolená rychlost 130 km/hod. by měla být na řeckých dálnicích nadále zachována bez výjimky.  (více zde..)

pá 17.11.2017 (1)

06:22  Pavel

Ohledně špatného počasí stíhá Řecko jedna špatná zpráva za druhou. Cyklonu s názvem "Euridice", která měla na svědomí špatné počasí do současné doby s mnoha záplavami, brzo vystřídá cyklona s názvem "Zeno", která postihne v sobotu zejména Iónské ostrovy a západní části Řecka. Meteorlogové varují, aby se lidé nenechali ukolébat přechodným zlepšením počasí, které na chvíli při změně cyklon nastane.
Athény včerejšího pozdního odpoledne a večera postihla prudká bouře, kdy se některé ulice změnily v řeky a centrum metropole bylo postiženo i kroupami. Hasiči přijali mnohá oznámení, mimo jiné i od řidičů, kteří byli na silnicích měnících se v řeky, uvězněni ve svých vozidlech.  (více zde..)

čt 16.11.2017 (2)

17:56  Pavel

Na milost špatnému počasí je nyní vydána oblast Katerini: Vydatně prší a požární brigáda obdržela do současnosti více než 300 telefonátů o pomoc.. Dálnice Atény - Soluň byla zaplavena na křižovatce N. Ephesus před Katerini..
Extrémně nepříznivé počasí s přívalovými dešti, doprovázené silným větrem a bouřkami trvá již od pondělí a meteorologové předpokládají, že bude trvat do konce týdne.. (více zde..)

07:56  Pavel

Vzniklá škoda katastrofické povodně v regionu Mandra je zatím nevyčíslitelná.. 15 mrtvých, 500 poškozených domů a obchodů, více než 300 automobilů zničeno a silniční síť je téměř úplně zničena. Velká část území zůstala celou noc bez elektřiny a vody, zatímco telefonní spojení bylo také přerušeno. Meteorologická předpověď je přitom nadále nepříznivá, protože předpovídá, že déšť bude pokračovat... (více zde..)

st 15.11.2017 (3)

16:03  Pavel

Noční bouře v západní Attice, viz předchozí zpráva, má už třináct potvrzených obětí! Oficiálně se hovoří o dalších třech pohřešovaných osobách o jejichž osudu není zatím nic známo.  (více zde..)

07:28  Pavel

Zdržení na letištích v Německu? Všichni cestující přilétající z Řecka budou v Německu podrobeni zvláštní kontrole, která má zamezit přílivu nelegálních uprchlíků a dalších nežádoucích doprovodných jevů. Toto opatření začalo platit od 12. listopadu a má pokračovat nejméně do 18.května 2018.  (více zde..)

07:14  Pavel

Nepříznivé počasí v Řecku pokračuje. Dnes nad ránem postihly vydatné přívalové srážky město Nea Paramos a Megara na jihozápad od Athén před Korintským průplavem. Zaplaveny ulice, voda dosáhla výšky 1,5 metru, kdy spláchla vše co jí přišlo do cesty včetně automobilů a došlo k zaplavení mnoha domů. Uzavřena byla i stará silnice vedoucí od Athén přes Korintský průplav. (více zde..)

út 14.11.2017 (1)

07:37  Pavel

Nový silniční zákon, který se v Řecku připravuje, zvažuje úplný zákaz čtyřkolek a proto se do Athén vydali protestovat jejich majitelé, kteří tato vozidla užívají i k hospodářským pracím. Jak vše dopadne není ještě zcela zřejmé.  (více zde..)

po 13.11.2017 (2)

18:45  Pavel

Špatné počasí nad Řeckem bohužel pokračovalo i dnes a předpověď je nepříznivá až do konce tohoto týdne. Odpoledne zasáhly silné deště s bouřkami ostrov Simi, kde se ulice změnily v rozbouřené řeky viz. video..  (více zde..)

06:57  Pavel

Jedna osoba zemřela a rozsáhlá škoda byla způsobena těžkými bouřemi, které zasáhly části severozápadního Řecka (Korfu a ostrov Epirus) v sobotu 11.11.. Na Korfu zemřel 55-letý turista, když jeho auto bylo zaplaveno proudem rozvodněné řeky v oblasti Perivoli. Prudkými bouřemi bylo zasaženo i přístavní město Igoumenitsa, kde jsou rovněž hlášeny velké škody. ¨ Bohužel podle předpovědí meteorologů prudké bouře hrozí i začátkem týdne a mohou postihnout další části Řecka. (více zde..)

st 8.11.2017 (1)

08:43  Pavel

Silné deště trápí západní Řecko. Počasí tam připomíná zimu s prudkými dešti a bouřkami. Kdy mimo jiné v Patras, na ulici Kalavrita způsobil blesk požár i poplachy zabezpečovacích zařízení. Úřady nabádají občany v tomto extrémním počasí k opatrnosti. (více zde..)

po 6.11.2017 (2)

07:31  Pavel

Dopravní předpisy se mají zpřísňovat i v Řecku. Nadcházející rok bude v Řecku v dopravních předpisech zdá se přelomový. Nově se má zavádět řada zpřísňujících předpisů týkajících se hlavně domácích obyvatel a jejich plechových miláčků, spočívající hlavně v ujednocení pravidel STK, dovozů vozidel, jejich přepisů vlastníků apod.. Do škol má být povinně zavedena dopravní výchova dětí. Rovněž se mají změny týkat i ukládaných blokových pokut za přestupky. Ty sice v některých případech poklesnou, ale policie při jejich ukládání bude hledět i k výši příjmů přestupce, ze kterého bude při výši pokuty vycházet a tak ji může i ztrojnásobit.
Některé věci se však budou týkat i samotných turistů. Dohled nad silničním provozem se má obecně zpřísnit a budou důrazněji postihovány přestupky jako jízda bez přilby, bezpečnostních pásů.. Porušení zákazu telefonování řidiče za jízdy, nerespektování dopravního značení, ale i odhazování cigaretových nedopalků z vozidla.V dané souvislosti s těmito přestupky je zmiňována i doplňková sankce odebírání registračních značek, což bylo do současné doby zmiňováno zejména při porušování zákazů stání. V uvažovaných změnách má být i zákaz předjíždění zprava!
Rovněž by mohlo dojít v některých úsecích dálnic, kde to bude schváleno úřadem, ke zvýšení nejvyšší povolené rychlosti ze 130 km/hod na 150..

..článek jsem si nechal přeložit tak uvidíme, jak se bude situace v této problematice vyvíjet dál a určitě to budeme sledovat a k tomuto tématu se ještě vrátíme.. Že došlo ke zvýšení dohledu nad silničním provozem, jsme se začali přesvědčovat již pár sezón zpět. Tak to zrovna nevypadá na plané vyhrožování a bude třeba se přizpůsobit.  (více zde..)

07:27  Pavel

Velká ložiska Lithia i v Srbsku. V souvislosti s českým lithiem, je u nás méně známý fakt, že přinejmenším stejný dar této nerostné suroviny vlastní i Srbsko.. To se nachází v okolí města Loznica.  (více zde..)

st 1.11.2017 (1)

09:29  Pavel

Velvyslanectví ČR v Athénách na facebookové stránce sděluje, že volba prezidenta České republiky se uskuteční ve dnech 12. - 13. ledna 2018, případné 2. kolo ve dnech 26. - 27. ledna 2018. Voliči zapsaní ve Zvláštním seznamu vedeném Zastupitelským úřadem ČR v Athénách a voliči s voličským průkazem, kteří se v té době budou nacházet v Řecku, mohou uplatnit své volební právo na Velvyslanectví ČR v Athénách.
Žádosti o zápis do Zvláštního seznamu voličů budou přijímány na Velvyslanectví do 3. prosince 2017 v úředních hodinách (út.-pá. 8-12 hod.) a v sobotu 2. a neděli 3. prosince 2017 od 8 do 16 hod., kdy bude Velvyslanectví za tímto účelem mimořádně otevřeno.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace