Všeobecné zkušenosti o ubytování

Všeobecné zkušenosti se sháněním ubytování v Řecku, autokempy, karavany na cestě.. (RESPEKTUJTE PROSÍM PRAVIDLA DF A NEUMÍSŤUJTE REKLAMU ANI NENABÍZEJTE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVACÍCH AJ. SLUŽEB)
mamlal2

Re: Všeobecné zkušenosti o ubytování

Příspěvekod mamlal2 » 03 lis 2018, 22:11

Budu se částečně opakovat (omluva) s dotazem, který jsem psal do "Jen tak si kecnout". Zde chci dotaz poněkud rozvést. Jedná se mi o to, že ubytování jsem vždy do GR a SRB objednával přes Booking.com. Ještě před měsícem jsem polemizoval, jestli tam ubytovatelé ještě nezadali své nabídky na r.2019, teď už v podstatě mám jistotu, že asi se na B.com vykašlali.

Ve Vourvourou, kde jsme byli 2x, úplně chybí na stránkách B.com minimálně polovina ubytovacích kapacit, které byly nabízeny dříve. Jedno ubytování, o kterém jsme uvažovali před rokem jako o opravdové nouzovce někde za pětistovku na deset dnů, je v současnostni skoro za 900,- :shock: Další, které jsme měli objednané v r.2015, taktéž žádný zázrak - ubytování jsme brzo zjara zrušili a objednali jiné...Po návštěvě místa (tehdy poprvé) jsme se radovali, že jsme tak učinili neb už vzhledově nebudilo dobrý dojem. Zarostlá zahrada, sem tam binec, 100% rumunských SPZ na vozidlech hostů, po celém domě rozvěšeno prádlo návštěvníků bez ladu a skladu, s prominutím, trochu mi to evokovalo cikánský tábor. Za toto chtějí letos údajných 1200,- Obecně, co je ve Vourvourou na Booking.com teď inzerované, jsou cenově dost drahá ubytování.

Po delším úvodu tedy dotaz na ostatní - KDE sháníte ubytování vy, kteří nepoužíváte Booking.com ? Sám jsem různě brouzdal po netu, něco napoví Google, většinou nějaká ubytka nabízí, je u toho většinou fotka, tel. číslo, což by mohlo pomoci. Já mám teď průšvih, že už něco sehnaného bylo, ale najednou musím měnit zaměstnání, což znamená, že termín letní dovolené nemusí (i když teoreticky může) být stejný.
Samozřejmě, daly by se využít inzeráty z našeho webu, ale přece jen, člověk je vybíravý, z námi zamýšlené oblasti jsou snad jen dva...
Ještě dříve, než jsem si přečetl předcházející příspěvek, jsem si řekl, že přece jen srbsky rozumím více než řecky :mrgreen: , tak jsem si našel dva srbské weby s ubytováním v GR, a z jednoho uvedeného mailu na majitele apartmentů v GR mi právě přišla odpověď. Máte někdo jiné nápady, návrhy, kde hledat ubytování ?
Ája a Fík

Příspěvekod Ája a Fík » 04 lis 2018, 11:23

to mamla: přes Srbské cestovky jsme našli taky jedno skvělé ubytování, ubytko bylo sice skromné, ale na luxusní zahradě kde jsme byli sami, domácí byl jen o víkendu přes týden byli v Soluni v práci. Bohužel další rok jsme museli hledat znova, majitel to přestal pronajímat.
V současné době máme výběr ještě omezen o ubytování našeho trhače :D Podařilo se nají co nám vyhovuje přes německou cestovku, na další termíny se domlouváme přímo s majitelkou. Letošní ceník byl 90€ v sezoně a od září 60€. Zkusil bych i něco jiného, ale nedaří se najít nic co by nám vyhovovalo.
2007 - Pefkochori, 2008 - Chanioti, 2009 - Ormos Panagias, Stobi , 2011 - Velika , 2013 - Pefkochori , 2016 - Prespa, Hanioti, 2017 - Hanioti, Pefkochori, 2018 - Stockholm, Monodendri, Pefkochori
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 04 lis 2018, 12:22

On problém je možná i v tom, že prostě zájem o Řecko stoupá a lidé si blokují ubytování přímo u domácího na další rok hned při dovolené. Osobně jsem také viděl, že ubytování začíná nabízet na bookingu až na jaře, co neudá osobně, bez zprostředkovatele ...
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem, 2018 Riza - Epirus autem
tovel

Příspěvekod tovel » 04 lis 2018, 14:08

Bo...ng.com je fajn pro zajištění "nějakého" ubytováni a funguje. Ovšem máme trochu rozmanité zkušenosti. Tak trochu je to príživníček a mnozi ubytovatelé nám to dali najevo. Při odjezdu nás vybavili vizitkami ....... příště můžete přímo.
Ne všichni ubytovatelé v dané lokalitě B.......com nebo podobné využívají a tím nejsou tak viditelní. Přitom až na místě samém zjistíte, že jsou na tam kvalitou a treba i cenou lépe než to co jste si vybrali podle nabidky B...com. Jen se to potom težko mění, ruší, ......
RomanKM

Příspěvekod RomanKM » 04 lis 2018, 14:21

Já b.com využívám jen na jednodenní ubytování po cestě nebo když mám "putovní" dovolenou a zdržuji se na jednom místě jeden nebo 2 dny,tak abych se nezdržoval hledáním v místě. Jinak hledám až na místě.Dá se i přes b.com udělat rezervace v dané lokalitě na první 2 dny a pak si druhý den projít v místě a přesunout se "nahotovo" .Tak to tedy dělám já.Ne každému to může vyhovovat.Někdo rád bydlí hned u pláže jiný raději v klidu mimo ruch a na pláže jezdí.Třeba každý den jinam. Pak tomu odpovídá cena.Někdo hledá co nejlevnější pobyt jinému na ceně nezáleží a hledá pro něj co nejpohodlnější. Kritérií je fůra.Dá se i na google mapách přiblížit a ukáží se v oblasti nabídky ubytování s kontakty.Pak je oslovit a domluvit se.Toto je taky jedna s možností.
2014 Chorvatsko-Primošten, 2015 Řecko-Sarti, 2016 Montenegro-Budva,Bar,Petrovac,Uljcin,Albánie-Dürres,Bulharsko-Nesebar,Sozopol,Primorsko, 2017 Řecko-Lefkáda,Albánie-Sarande,Himare, 2018 Chorvatsko,BiH Plitvice,Trogir,Šibenik,Dubrovník,Sarajevo
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 04 lis 2018, 14:22

: Jardap
Určitě to někdo tak dělá, ale neřekl bych, že většina lidí jezdí do Řecka jak na chalupu, tj.stále na stejné místo. Samozřejmě i my máme tel.čísla na minulé ubytovatele a nebyl by problém jim brnknout. Jenže člověk se chce podívat i jinam. I když třeba jen v okruhu 20 km.

: RomanKM
Jistě máš pravdu v tom, že co člověk, to jiná kritéria. Vidím to sám na sobě, co mám(e) požadavků. Nějaká ta WiFina, A/C, velká zahrada, lednice s vařením na pokoji ,venkovní gril (cenu za ubytko - jako kritérium, asi u naprosto každého) a tak dále.
Správně píšeš, když uvádíš, že tvůj recept - koupit ubytko na jeden, dva dny a pak poběhat po lokalitě a najít si něco jiného opravdu není pro každého. My jsme to použili kdysi v Riu - taxík z letiště NĚKAM na hotel a pak shánění něčeho levnějšího (60 KČ/noc v přepočtu asi už nepřekonáme :D ) . Jenže, to nebyly děti. I před lety, ale už s dětmi, jsem si i do HR zařizoval ubytko předem, ačkoliv mě kolegové přesvědčovali, že (tehdy) se ubytovatelé s cedulemi Apartmani - XX Euro prali mezi sebou o každé zastavené auto s cizí SPZ. Asi ano, ale podle mě se to týkalo spíše Jihu, na Istrii jsem zažíval spíše opak, kdy zastavovali čeští, slovenští turisté a sami se ptali v našem apartmentu majitele, jestli něco nemá. Neměl, poradil třeba sousedy, ale s tím, že dva, tři dny zrovna mají "výpadek". Taková dovolená s dětmi by mě nebavila, neustále "trampovat" z místa na místo.
Ale jak píšeš, každý má své priority.
tovel

Příspěvekod tovel » 04 lis 2018, 19:11

to RomanKM: Ano, v době Viewstreet .... stačí klusat ulicí a kouknout co se nabízí, porovnat s nabídkou B.com. :whistle:
Markéta

Příspěvekod Markéta » 04 lis 2018, 23:07

Pro rok 2020 uvažujeme o Korfu - Agios Stefanos. Mám předvybrané 3 apartmány. Výběr dle ortofoto mapy. Prostě jsem si našla na googlemaps dobře hodnocené apartmány s webovou adresou, kde vidím i ceny. V porovnání s booking jsem se dostala na cca 2/3 ceny.
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 05 lis 2018, 00:28

: Markéta
:clap:
Napadlo mě sice to samé, ale ne hledat ubytování i s uvedenými WEBovkami. Díky
RomanKM

Příspěvekod RomanKM » 05 lis 2018, 10:45

Putovní dovolenou s dětma ne. To jen sami s manželkou. S dětma nejlépe na jednom místě a případně jezdit na pláže nebo to proložit výletem po okolí. Já na ležení u vody moc nejsem,tak většinou mám po dobu pobytu u vody projíté pěšky celé okolí i pláž :D . Za mě asi nejlepší kombinace google a booking ,jak píše Markéta,případně hledat na místě. Co se mě loni a letos stalo s booking už jsem asi psal. Rezervaci od srpna na další rok mě někteří měsíc a jiní i 14 dní před termínem zrušili. Takže spolehnout se na b.com nedá 100% . Zrušili mě 3 ze 7 rezervací na 1 noc na různých místech. Bylo to převážně v Chorvatsku,jednou v Albánii. V BiH ani FYROM se mě to nestalo. Měl jsem rezervovanou dobrou cenu,ale měli asi nával,tak mě to zrušili,aby měli větší kšeft.Moje rezervace byla za 20€ a pak to nabízeli za 44€. Dělají to tak,že pošlou email s vyšší cenou,že to booking doplatí,ale na to jsem se nespoléhal a raději to zrušil. Nebo že s nějakých tech. důvodů to musí zrušit.
2014 Chorvatsko-Primošten, 2015 Řecko-Sarti, 2016 Montenegro-Budva,Bar,Petrovac,Uljcin,Albánie-Dürres,Bulharsko-Nesebar,Sozopol,Primorsko, 2017 Řecko-Lefkáda,Albánie-Sarande,Himare, 2018 Chorvatsko,BiH Plitvice,Trogir,Šibenik,Dubrovník,Sarajevo

Zpět na