Cesta jinudy (ROM, BG, trajekt ITA, Albanie)

INFORMACE MEZI ŘIDIČI = Aktuální zprávy z cesty 2010, cesta jinudy, hraniční přechody, finance na trase ČR - Řecko, dopravní situace na dálnicích, dotazy k "aktuální zprávě z cesty 2010"
frigo

Re: Cesta jinudy (ROM, BG, trajekt ITA, Albanie)

Příspěvekod frigo » 09 led 2019, 22:23

Je zde ještě možná varianta vyplout už z Benátek nebo Terstu . Budeš sice déle na lodi, ale zase ušetříš za cestu na jih Itálie. Cena lodního lístku se tolik lišit nebude. Zkus kontaktovat tady na webu kolegu s nickem "Korfiot". Ten Ti určitě poradí, má s tímto stylem dopravy plno zkušeností ;) . Jinak souhlasím s tím Peloponésem, ten je opravdu hodně návykový :lol: .
1991 Nea Moudania,Soluň,Atény / 1993 Kerkyra/1996 Stavros, Ouranopolis/1997 Kréta/2010 a 2011 Sarti/2012 Lamia,Xyropigado,Paralia Korinos, Leptokaria/2014 Platamonas/2015 Ammoudia, Arkoudi, Nea Peramos/2016 Nikiti/2017 Archea Korintos, Monemvasia,Koroni/2018 Diakopto, Mavrovouni
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 10 led 2019, 16:13

-->Mr.Vaahaa: ..pokud porovnávám věky dětí.. tak nejlépe se mi s nimi cestovalo právě v tomto věku kolem 6ti let.. horší to začínalo být až přes deset.. ale každého věc. Asi bych se taky přiklonil k tomu, co píše frigo.. kdybych musel, jel bych už z Benátek. Itálii jsem absolvoval po dálnici až do Brindisi a byla to časově nejdelší cesta do Řecka (tehdy Leptokaria) jakou jsem kdy absolvoval..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
RomanKM

Příspěvekod RomanKM » 11 led 2019, 07:52

Do těch 8-10let děcka usnou i ve stoje,ale ted to už zažívám u 12leté,že nechce jet autem,že je to dlouhá cesta a loni jsme byly na Malé Fatře.Ovšem letos po chození po horách už změnily názor a jedeme k moři :-). Za mě asi autem,jednak je to levnější a časově to asi vyjde nastejno jak tím trajektem.Po cestě se dá vpohodě přespat a navštívit i jiné místa.U mě je i cesta už dovolená.Nejsem ten co jede co nejrychleji k moři,tam týden na jednom fleku a pak rychle domů.Většinou zpáteční cesta 2-3dny se zastávkami a ubytováním u moře a poslední zastávka termály v HU,aby se děcka vyřádili a pak už např. ze Zalakros(je to velký areaál,kde se vyřádí jak malé děti,tak starší i velcí).Pro 4člennou rodinu to předloni stálo na celý den cca 700,-kč.Restaurace mají dobrá jídla za normální ceny,ale porce byla tak pro 2 lidi. Pak 6h cesty na večer domů a kolem 23h doma.Toť můj styl cestování,který nám vyhovuje.
2014 Chorvatsko-Primošten, 2015 Řecko-Sarti, 2016 Montenegro-Budva,Bar,Petrovac,Uljcin,Albánie-Dürres,Bulharsko-Nesebar,Sozopol,Primorsko, 2017 Řecko-Lefkáda,Albánie-Sarande,Himare, 2018 Chorvatsko,BiH Plitvice,Trogir,Šibenik,Dubrovník,Sarajevo
korfiot

Příspěvekod korfiot » 11 led 2019, 22:01

Mr.Vaahaa,máš SZ. :handgestures-thumbupright:
Rasto

Příspěvekod Rasto » 13 led 2019, 13:00

Osobne by som cestu cez Taliansko a trajekt moc neriesil.Je to aj do pristavou dost km a potom ist trajektom.Taliansko mam prejdene za niekolko rokov dovoleniek od severu az po Siciliu autom a nie vzdy je ta cesta vyhra.Dialnice su fajn ale obcas vedia byt aj neskutocne zapchy hlavne na obchvatoch miest a soboty ked sa tam striedaju turnusy dovoleniek.Financne si myslim ze cesta v Taliansku je asi jedna z najdrahsich v EU.
korfiot

Příspěvekod korfiot » 13 led 2019, 23:29

Přátelé,protože se množí "rady" jak neřešit cestu trajektem z Itálie,dovolte mi pár slov praktika,který tuto cestu jel již několikrát.Podotýkám,že do GR jezdíme,létáme a plujeme od r.1996(jediné čím ne je autobus).Specializujeme se na ostrovy v Jónském moři a záp.pobřeží pevniny a Peloponésu (nyní již několik posledních let jenom jih Peloponésu).Co jsme v důchodě,přešli jsme od dvou a třítýdenních pobytů na pobyt měsíční (konec srpna,září).
Cestu po ose mám rád,ale již se nám "zajídala" a únava z cesty (2 tis.až 2200 km jedním směrem) byla každý rok větší (již na dvě přespání-za pár měsíců mi bude 73 r).Bydlíme na pomezí Hradeckého a Střd.kraje.Do Benátek-Fusiny,odkud nyní jezdí trajekty do GR,to mám stejně daleko jako do
Bělehradu.Přes Vídeň,Graz,Villach,Udine,což je 10 hod. čisté jízdy,bez kolon a čekání na hranicích.Trajekt společnosti Anek odjíždí ve středu ve 12:00 a je ve čtvrtek v 21:00 v Patrasu.Odtud do cíle to máme necelých 200 km.Při současném zakoupení zp.jízdenky nás cesta(2 lůž.kajuta) z domova do cíle a zpět (při využití slevového programu;je nutné číst obch.podmínky) vyjde (zaokrouhleno nahoru) na 25.000,-Kč(v letošních cenách).Cesta po ose vychází o 6.000,- méně.Vzhledem k tomu,že můžeme oba ob rok čerpat příspěvek z FKSP od býv.zaměstnavatele (podmínka přes CK,proto kupuji jízdenky v CK),dostáváme se na náklady o třetinu nižší než je cesta po ose.No neber to.I kdyby tohoto benefitu nebylo,nevolili bychom již jinak.Částka se dá ušetřit z důchodu(nekouříme).
Plavbu z Brindisi nedoporučuji,je to cesta do pekel(osobní zkušenost).Přístav v Anconě je cca o 400 km dál než Benátky,což zvyšuje náklady na PH a mýta.Jízdenka je tuším za stejnou cenu jako z Benátek.Z Terstu trajekt již 3 roky nejezdí (po ose to bylo trochu kratší).Nevyužíváme slevu anoncovanou každý rok při zakoupení jízdenky do konce února.V případě nemožnosti odplout(úraz a pod.)nedostanete nazpět ani euro,navíc další možné slevy nejdou sčítat,takže zas tak výhodná není.U později zakoupených jízdenek dostanete aspoň něco nazpět.
Je logické,že pro pobyt na Sithonii nebo Olymp.riviéře jet lodí z Itálie je neekonomické (i když romantické :D ).My takto obrazně "ušetříme" jednu cestu po ose(2200 km) se všemi náklady a do cíle v GR přijedeme odpočatí v čase,kdy to v tavernách u přístavu právě "vře" ;) takže stihneme dát džbánek a odkulit se 200 m na lůžka.Nikomu náš způsob cesty nevnucuji,jenom uvádím na pravou míru fakta tak i tak.Podle umístění startu a cíle cesty to bude pro každého jiné.Trajekt jezdí i jiné dny,my volíme středu.Trajekt společnosti Minoan(nyní pod Grimaldi) je o něco levnější,ale ke konci srpna(kdy jedeme do GR) letos nejezdí,čímž bychom přišli o 30% slevu za zpáteční jízdenku.Čtěte(příp.zájemci) dobře ceník a obch.podmínky
(slevový program pro rodiny s dětmi,vícečlenné rodiny,studenty,seniory od 60 roků).
Podle naší zkušenosti,pokud pojedeme potřetí na Kefalonii,jel bych Benátky,Patras trajektem a přejel na větší trajekt Kyllini,Poros.Jezdí za každého počasí několikrát denně,na rozdíl od kocábky z (nyní) z Nidri(dříve Vasiliky) na Lefkádě,která při větších vlnách nejpluje do Fiskarda (jeli jsme až příští den odpoledne-ztráta času a další náklady na ubytování).Cena za trajekt z Kyllini byla o 50 centů dražší než z Lefkády (2 osoby a auto).
Ať do oblíbeného Řecka pojedete čím a kudy chcete,přeji pohodovou cestu a pobyt a šťastný návrat.
Korfiot.
Tomik68

Příspěvekod Tomik68 » 17 led 2019, 18:42

Jezdíme sice do Řecka již delší dobu autem + karavan, ale také jsme to jednou zkusili trajektem z Itálie pouze autem. Pokud nebudu počítat, že je to lodí ( Superfast ) zážitek a že si při cestě člověk odpočine tak v tom z ekonomického hlediska nevidím nic výhodného. Trajekt z Ancony do Patry a z5 z Igumenitsi do Bari nás stál 27k Kč ( auto, 4x člověk v kajutě) + dalších X k Kč za cestu autem do a z Itálie. Dnes jezdíme auto + karavan a jedna cesta nás vyjde na 8k Kč na Olympskou riviéru kde začínáme náš měsíční pobyt v Řecku. Nicméně zkusit to aspoň jednou doporučuji, protože cesta nějakým slušným trajektem je fakt zážitek.

Zpět na