probíhá výpočet, čekejte prosím...

Olympská riviéra

Leptokaria

kraj: Střední Makedonie, region: Pieria

autor: Pavel, zadáno: 15.11.2011, poslední aktualizace: 25.10.2017, zobrazeno: 12702 x

Městečko Leptokaria je dynamicky se rozvíjející letovisko, které se zejména v posledních letech, od doby kdy jsem jej poprvé navštívil (1996), velmi změnilo a to samozřejmě k lepšímu. Pláže jsou zde široké a rovné, složené ze směsi písku a oblázků. Vstup do moře je pozvolný, se svojí výškou 180 cm stačím dosáhnout na dno asi do vzdálenosti pěti metrů od břehu - což se může lišit dle místa vstupu. Boty do vody jsou vhodné (pro citlivější jedince) pokud jsou vlny, protože pak, byť zakulacené oblázky, bolí při smýkání těla do chodidel. Já je neužívám a jde to též. Na pobřeží bývá zpravidla od července do konce srpna umístěno několik nafukovacích placených atrakcí a řada posezení pod stylovými rákosovými deštníky místních restaurací. Po pobřeží pravidelně křižují prodejci občerstvení a na městské pláži dohlíží plavčík. Městská pláž navazuje vpravo i vlevo na většinou méně zalidněné pláže Skala Litochorou a Skotiny. Městečko Skala Litochorou a Skotiny. Městečko Leptokaria je turisticky rušné místo s bohatým nočním životem dlouho do noci. O víkendech se turistický ruch znásobuje o Řeky z vnitrozemí, jedoucí na pobřeží za zábavou a rekreací.

..fotografie jsou pořízeny v ranních hodinách, kdy většina letoviska ještě spí ;-) ..

Je zde řada zábavních podniků, diskoték, taveren, pizzerií a obchodů všeho druhu. V Leptokarii je vlaková zastávka železniční trati Soluň (Thessaloniki) - Larisa. Pro večerní procházky je vhodná zejména příbřežní komunikace kolem městské pláže, která se stáčí do centra městečka a kolem městského parku se zábavnými atrakcemi pro děti. Ta Vás nakonec přivede na zdejší centrum zvané Ioannou Metaxa - českými turisty přezdívaná jako Václavák. Toto místo v posledním roce prodělalo významnou změnu, pěší zona pro turisty byla rozšířena, provoz motorových vozidel byl omezen pouze na jeden směr, byla rozšířena místa před zdejšími restauracemi pro posezení pod deštníky i pod širým nebem.

Leptokarie je vhodná jako základna pro kombinaci přímořské rekreace na Olympské riviéře a vysokohorské turistiky v pohoří Olympské riviéře a vysokohorské turistiky v pohoří Olympu. Působí zde řada cestovních kanceláří, kde lze zakoupit různé výlety, od plavby po moři po výlet do Athén či Athén či Meteor (monastiry). Dejte pozor, někdy levná a výhodná cena může odrážet kvalitu poskytnuté služby, takže se pořádně vyptejte co kdo nabízí a jaké poskytuje záruky na službu, za kterou platíte. Jinak zde není vcelku problém se domluvit česky.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace