probíhá výpočet, čekejte prosím...

pevnina

Nea Eraklitsa

kraj: Východní Makedonie a Thrákie, region: Kavala

autor: Pavel, zadáno: 4.12.2017, poslední aktualizace: 4.12.2017, zobrazeno: 1353 x

Nea Eraklitsa bylo jedno z dalších míst, které jsme navštívili při výletu do Kavaly. Hlavní dominantou tohoto městečka je přístav, který se nachází mezi dvěma plážemi. K té vpravo se přichází od přístavu přes malý výběžek do moře s borovicemi a malou kapličkou, od které je pěkný výhled na moře a břeh u Kavaly. Dále vpravo směrem na jih, jsou ještě další dvě opuštěnější pláže bez zástavby a asi tři kilometry po silnici se pak nachází další malé letovisko Nea Paramos.

V Nea Eraklitsa je podél přístavu krátká promenáda lemovaná několika tavernami s venkovním posezením. Obvyklý beton přístavu je zde alespoň trochu narušován ošetřovanými trávníky. Vlevo od přístavu je další pláž, lemovaná chodníkem s velkým parkovištěm, kempem a zelení. Touto cestou se dá dojít podél pláže až do Saranty, která je vzdálena od přístavu necelé dva kilometry.

Toto místo jsme navštívili v půlce června a navíc v době odpolední siesty, kdy bylo liduprázdné. Asi zde bude zklamán ten, kdo rád chodí při procházkách po rušných promenádách kolem obchodů a nakupuje, to jsme zde nezaznamenali. Dle toho co jsem viděl, bych toto místo zařadil mezi ta klidnější, pro méně náročné turisty na noční život a služby s tím spojené.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace