probíhá výpočet, čekejte prosím...

pevnina

Vonitsa

kraj: Západní Řecko, region: Aetolia-Akarnanía

autor: Pavel, zadáno: 5.1.2019, poslední aktualizace: 8.1.2019, zobrazeno: 186 x

Místo, které jsem navštívil loni náhodou. Po noci strávené v autě na benzinové čerpací stanici, poté co jsem marně hledal jeden z kempů, jsem ráno přemýšlel, kde mi uvaří kávu. Při průjezdu vcelku nevzhlednou hlavní komunikací, procházející Vonitsou směrem na Lefkádu, jsem odbočil naslepo směrem k moři. A bylo to pro mne velmi příjemné překvapení, protože se přede mnou otevřelo přívětivé pobřeží s promenádou lemovanou mnoha posezeními u místního přístavu, na které shlížela z návrší stará kamenná pevnost. Počasí nebylo zrovna nejlepší, přesto sluníčko občas vykouklo a já si dal ono vytoužené kafíčko a pak vyrazil vzhůru za zdejší historií..

Pevnost nad Vonitsou je volně přístupná (vyjm.pondělí, kdy jsou zavřené všechny památky) a neplatil jsem zde žádné vstupné. Je z ní skvělý výhled na okolí i městečko samotné. Tato pevnost hrála v dávné historii velkou roli při ochraně Artského ( Ambrakijského) zálivu.

Vonitsou jsem dříve projel, bez jakéhokoliv povšimnutí, několikrát.. Mlsná mne sem zavedla a já byl za to rád. Jen škoda, že nebylo lepší počasí, nicméně snad se vám ty fotografie budou líbit i tak. Nikdy moc neplánuju. Možná to má tu výhodu, že i když jsem byl v uvedeném kraji několikrát, pořád nacházím něco zajímavého a nuda to rozhodně není.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace