probíhá výpočet, čekejte prosím...

putování po Řecku

moje dovolená v Řecku
Okruh Řeckem 2013

Dovolená pomálu končí

autor: PrVk, zadáno: 31.5.2014, poslední aktualizace: 4.3.2015, zobrazeno: 4270 x

22.7. Je pondělí a na silnici mezi Nea Vrasnou a Asprovaltou se konají trhy. Jedeme s Jirkou (georgios1) na obhlídku a na nákup. Dnes je deštivo, tak jak je na letošní dovolené nezvykle často. Michal se rozhodl, že dnes udělá na zahradě u venkovního krbu zahradní párty pro své hosty a tak nakupuje mnoho pražem královských (v Řecku zvaných cipura). Tyto potom kucháme a solíme a děláme další nákupy a přípravy na večerní „gardenpárty“

Odpoledne se přece jen počasí umoudřuje a tak absolvujeme před „českým domem“ poslední hromadnou „koupačku“ společně s Michalem, Zisisem a Sokratem. Navečer se zúčastňujeme zahradní párty, poznáváme další české turisty.

23.7. A je tu den odjezdu z Řecka. V klidu vyklízíme apartmán a přenášíme věci do auta. Během dopoledne ještě posedáváme v přístřešku u venkovního krbu, pořizujeme hromadné fotografie a Zisis provádí praktickou ukázku výroby řecké kávy. Přibližně v poledne vyjíždíme z Vrasny, cestu však volíme na východ k významnému antickému městu Amfipolis, kde byl právě zahájen rozsáhlý archeologický výzkum zaměřený na nalezení hrobu Alexandra Velikého. Zastavili jsme u sochy mramorového lva v hodně nadživotní velikosti, udělali pár snímků a pokračovali na sever k bulharským hranicím. Dálnice v posledním řeckém úseku patřila k těm nejhorším, po které jsem v Řecku projížděl. Průjezd Bulharskem se odehrával střídavě po silnici a dálnici, za Sofií jsme se zastavili na jídle v turecké restauraci. Před 19. hodinou jsme byli v Srbsku a po setmění jsme zajeli k motelu Stari Hrast, nacházející se 100 km před Bělehradem, kde jsme přenocovali v pavilonu, který má však nejlepší roky už dávno za sebou.

24.7. Vstáváme hned po rozednění po 5. hodině a vyjíždíme. Cesta domů probíhá v klidu, do Šumperka přijíždíme vcelku odpočatí a v pohodě kolem 17. hodiny.

Závěr:

Pro zkušenější cestovatele směřující do Řecka, kteří tam již mají záchytné body a kontakty na přátele tam trvale žijící se stává cestování po Řecku rutinou, i když pokora je nutnou součástí jejich chování na každém kroku.

Jsme si dobře vědomi, že názory na prožití dovolené v Řecku jsou velice různé a že zdaleka ne každému by vyhovoval náš styl přesunů a ubytování. Na první pohled se i může zdát, že se na dovolené honíme a „lítáme“ z místa na místo a že si vlastně odpočineme až doma. Celkovou náladu snad dobře vystihuje věta prohlášená Miluškou, která při vystupování z auta při návratu u jejího domu prohlásila, že přijíždí naprosto svěží jak z jízdy, tak z dovolené a že si nikdy na dovolené tak neodpočinula, jako tentokrát.

Dovolená tedy vyšla podle našeho očekávání a tak jsme naplněni spokojeností.

Pro zajímavost: odhad nákladů 11 000 Kč na osobu byl přesný (v rámci výkyvu kurzu Kč/euro), skutečné náklady byly nakonec 11 027 Kč.

..a to je vše :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace