probíhá výpočet, čekejte prosím...

putování po Řecku

moje dovolená v Řecku
Okruh Řeckem 2013

Porta Katsiki, Egremni,Vassiliki..

autor: PrVk, zadáno: 16.5.2014, poslední aktualizace: 4.3.2015, zobrazeno: 2973 x

9.7. Ráno nakupujeme potraviny v obchůdku kempu (hlavně pečivo, mléko apod.) a snídáme u našeho stolečku vedle auta a stanů. Dnešním programem bude návštěva dvou nejznámějších pláží na Lefkádě – nejdříve Porta Katsiki, potom Egremni. Cestou tam se ještě zastavujeme ve Vassiliki, kde nakupujeme ovoce a nápoje a jedeme na pláže. Na každé pláži jsme byli zhruba 3 hodiny, vychutnávali jsme si však i výhledy při přesunech. Na zpáteční cestě jsme se znovu zastavili ve Vassiliki, městečko jsme prokorzovali a prošli si obchůdky. V přístavišti jsem koupil lístky na zítřejší trajekt, abychom se ráno mohli přesunout do přístavu s větším klidem. Rovněž pak na recepci kempu platím pobyt, protože zítra brzy ráno při našem odjezdu bude ještě na recepci zavřeno (a je mně zde vrácen pas). V podvečer jsme ještě prošli plážičku v Mikro Gialos a vybrali si tavernu k večernímu posezení. Jídlo nám moc chutnalo a mj. jsme probírali zítřejší ranní přesun.

10.7. Trajekt z Lefkády odplouvá v 8h, a proto brzy vstáváme, balíme vše do auta a jedeme do Vassiliki do přístavu. Plavba na Kefalonii probíhá v poklidu, za více než hodinu opět všichni nastupujeme ve Fiskardó do auta a jedeme k jihu. Sjíždíme do městečka Assos, které si „vychutnáváme“ a pořizujeme hodně fotek. V taverničce u městské plážičky, s výhledem na byzantskou pevnost, si dáváme brzký oběd a trochu posedíme. Další zastávkou je pobyt na fascinující pláži Myrtos, kam přijíždíme před polednem a kde pobýváme přes 3 hodiny. Tuhle pláž známe s manželkou z minulé dovolené, tato pláž je její nejoblíbenější. Zvláště bílé oblázky dávají tomuto místu zvláštní kouzlo (i když chůze naboso po nich je utrpení). Vykoupáni a vysluněni se přesouváme magistrálou středem ostrova na jih, do malinkého přístavu Pessada, kam jsme dorazili v pohodě už v 16 hodin, tedy hodinu před odjezdem trajektu na Zakynthos. Po zaparkování auta na plošině trajektu jsme se ještě odběhli občerstvit do taverny nad přístavem.

Plavba na Zakynthos byla trochu zdlouhavější, než ta ranní na Kefalonii. Po přiblížení našeho plavidla k ostrovu jsme mohli pozorovat Modré jeskyně, kolem kterých jsme po celé jejich délce proplouvali. První jízda po Zakynthu směřovala do kempu Zante, kam jsme dorazili za necelou hodinu od vylodění, ještě se slušnou časovou rezervou před setměním. V kempu jsme si vybrali místo, postavili stany, udělali potřebnou hygienu a zašli na večeři do taverny v kempu, kde jsme se chutně najedli. Před spaním jsme ještě poseděli u stolečku vedle stanů.

11.7. Snídani si vždy děláme sami (káva, čaj, kakao) za použití rychlovarné konvice přímo před stany u stolečku. V kempu Zante však chyběl market, a tak jsme museli chodit nakupovat pečivo a další potraviny do obchůdku vzdáleného po silnici přibl. 400m. Po snídani jsme šli k bazénu v kempu, který patří k těm nejlepším, které jsme v řeckých kempech viděli. U bazénu jsme strávili několik hodin. Zakynthos je turisticky velmi rušný ostrov, což nám dokazovala poměrně často nad hlavami létající letadla. Jídlo jsme tentokrát řešili vlastními zásobami. Koupání a slunění nás natolik zmohlo, že jsme všichni usnuli a probudili se v pokročilé odpolední době. Dnešním cílem byla exkurze mořských želv a tak jsme se vypravili do Laganasského zálivu. K pobřeží v Laganas, nejrušnějšího turistického střediska na ostrově, jsme dorazili v 17 hodin a začali hledat loďku, která by s námi projížďku po moři uskutečnila. Bohužel (později jsme ale situaci přehodnotili na „bohudík“) již všechny lodičky dnes ukončily projížďky pro turisty, pouze poslední loďka ještě nebyla odstavena z provozu. Přemluvili jsme slečnu na břehu, jejíž přítel onu loďku „pilotoval“, aby výjimečně s námi ještě uskutečnil poslední jízdu „přes čas“. Za 40 euro souhlasila a tak jsme měli loďku v podstatě pro sebe a byli sami jak na loďce, tak i v zálivu. Želvy – caretty caretty-jsme i s výkladem našeho průvodce mohli pozorovat jak na volném moři, tak i skrze průhlednou podlahu loďky.

Z Laganas jsme zamířili do Argassi, městečka 5km vzdáleného od hlavního města ostrova, kde jsme navštívili dceru Radka a Milušky. Ta zde byla se svým přítelem letecky na týdenní dovolené s českou cestovku „all inclusive“. S ní, jejím přítelem a dalšími turisty z ČR jsme potom absolvovali jejich cestovkou organizovaný „Řecký večer“ se zpěvy a tanci venku u hotelového bazénu, který je však dle jejich slov na rozdíl od „našeho“ v kempu permanentně přelidněn. Cestou k nám „domů“ do kempu Zante jsme se ještě zastavili v hlavním městě ostrova, které bylo i večer nezvykle poklidné. Před spaním jsme ještě u stolečku poslali domů přes internet nějaké fotky a popili trošku „tulamorky“.

..pokračování příště :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace