probíhá výpočet, čekejte prosím...

Pro motoristy -> Popisy cest autem -> Ostatní

Kréta autem - 3.díl

autor: JEJ, zadáno: 28.12.2018, poslední aktualizace: 28.12.2018, zobrazeno: 149 x

Den sedmý - Přesun z Ag. Nikolaos do posledního výchozího místa Heraklion.

Po necelých dvou hodinách jízdy po pobřežní silnici jsme dorazili do Heraklionu. Zaparkovali auto a šli jsme se podívat po městě a do přístavu, kde je velmi pěkně udržovaná pevnost Koules, staré doky a sklady, které právě procházely rekonstrukcí.

Den osmý - Tak jako na Spinalongu tak i na Knossos je dobré vyrazit brzo ráno, odměnou je málo turistů a fotky památek bez nich. A po prohlídce dosti rozsáhlého areálu jsme se vydali přes hory k dalším minojským palácům Gortyna a Phaistos. Na první zmíněné památce je bohužel přístupná pouze malá část a další části jsou ještě nevykopány, nebo v dosti neutěšeném stavu. Za to Phaistos je velice dobře opečovávaný a nebylo zde mnoho návštěvníků

Den devátý - Den odjezdu z Heraklionu, Jak jsem již napsal v úvodu trajekt odjídí ve stejnou dobu jako z Pirea tzn. v 21 hodin a co dělat v Heraklionu, když jsme jej prošli pěšky prakticky celý… návštěva archeologického muzea, kde jsou soustředěny asi repliky ze všech muzeí na Krétě, a kde se dá, na rozdíl od provinčních muzeí, fotit až na pár vyjímek.

Okolo 20 hodiny jsme se nalodili na trajekt směr pevnina. Po Krétě jsme najezdili kolem 950 kilometrů a hodně zajímavých míst jsme neviděli, nicméně bylo to velmi zajímavé putování po krásách tohoto ostrova, s trošku jinou kulturou než jsme zvyklí z pevniny a jinými typy památek, starších z doby minojské, ale i mladších osmanská nadvláda, německá okupace, až po novodobé dějiny Krétského státu a později i Řecka. Je zde překrásná panenská příroda, vysoké hory a hluboká údolí s množstvím flóry a fauny.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace