probíhá výpočet, čekejte prosím...

Pro motoristy -> Popisy cest autem -> Ostatní

Kréta autem - díl.2

autor: JEJ, zadáno: 18.12.2018, poslední aktualizace: 18.12.2018, zobrazeno: 179 x

Den čtvrtý přesun do Ag. Nikolaos. První zastávkou do Ag. Nicolaos byl starý kamenný most přes říčku Potamos. Odtud jsme popojeli k jeskyním Melidoni s velmi ponurou historií z doby osmanské okupace. Další zastávkou bylo městečko Tilisos, kde jsou menší vykopávky z mykénské doby.

A ten den cílem cesty bylo městečko Ag.Nicolaos, které nám bylo výchozím bodem k návštěvám dalších památek na východě Kréty.

Den pátý návštěva leprosária na ostrově Spinalonga. Při návštěvě Spinalongy je dobré být v městečku Plaka před 8 hodinou ranní, a to ze dvou důvodů: je kde zaparkovat a přijedete na ostrov mezi prvními, takže se Vám podaří jej nafotit bez davu turistů. Je to úplně jiný level, davy potom potkáváte až při odjezdu..

Další zastávkou byly hodně zanedbané a opuštěné vykopávky u městečka Metóchi , Ithanos a po prohlídce jsme zamířili na další památku z doby minojské civilizace a to Kato Zakros. Toto naleziště je zachovalé, ale ne na takové úrovni jako je Malia, nebo další paláce ze stejné doby. A cesta? Úchvatná podívaná po krétských horských okreskách a malebných vesničkách, kde voní tymián, rozmarýn, oregáno a mnoho dalších bylinek, a do těchto míst vás doopravdy žádná cestovka nevezme.

Den šestý. Nejjižnější město Evropy Ierapetra. Opět velmi dobře zachovalá a přístupná pevnost v přístavu, pár památek z doby osmanské a německé okupace, skromné archeologické museum, kde vás velmi důležitá pokladní nenechá fotit cokoliv. Ale toto si bohatě vynahradíte v archeologickém museu v Heraklionu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace