probíhá výpočet, čekejte prosím...

Naše zprávy

Web R-A -> Naše zprávy -> archiv

Tip: pro zobrazení zpráv klikněte na datum :-)

čt 20.9.2018 (1)

20:45  Pavel

Ve dnech 22.-23.9.2018 se bude konat na letišti Tanagra v Athénách letecký den. (více zde..)

st 19.9.2018 (1)

09:25  Pavel

Dalších osm pláží ztratilo označení "modré vlajky" čistoty pobřeží, za zjištěné nedostatky na plážích. Týká se to zejména nedostatků v poskytovaných službách pro koupající se a návštěvníky, v čistotě, ve správných informacích, v bezpečnosti plavců a návštěvníků a v nedostatečné aktivitě na ochranu životního prostředí, pobřeží a pobřežní oblasti. Kdy podle místních za to z větší části mohou velké povodně, které proběhly v této sezóně.  (více zde..)

út 18.9.2018 (1)

20:37  Pavel

Hořící nízký porost v blízkém okolí státní silnice Patras - Pyrgos zastavil dnes odpoledne dopravu, protože hustý kouř výrazně snižoval viditelnost. Oheň vypukl v oblasti Lehena. Na likvidaci požáru se pracuje.  (více zde..)

pá 14.9.2018 (1)

08:36  Pavel

Po sesuvu půdy na Zakynthosu - pláži Navagio (ztroskotání), kde došlo ke zranění i českých turistů, dochází v současnosti ke kritice řeckých úřadů, které podobné hrozby nebezpečí řešily doposud většinou jen omezujícími opatřeními a upozorněním na možná rizika, což samozřejmě nestačí a je třeba provádět další preventivní zásahy aby k podobnému už nedošlo.  (více zde..)

ne 9.9.2018 (4)

09:11  Pavel

Premiér Tsipras slíbil Řekům zlepšení životní úrovně

Můj komentář.. Je otázkou, kdo mu ještě věří. Já NE! Stejně jako mnoho těch, co mu dali před pár roky v referendu o tom, zda přijmout drakonické škrty diktované EU či nikoliv, svůj většinový záporný hlas a on, když se vrátil z Bruselu zpátky do Řecka je zradil a přijal.. Všude je to stejné, když jde o volební hlasy, slibuje se nemožné.. :-((( Zatím je to tak, že Řeky čeká několik desítek let živoření.. Jak může v následujících měsících a letech slibovat zvyšování důchodů, když na počátek roku 2019 je zamýšleno jejich další snížení????  (více zde..)

07:59  Pavel

Na ostrově Samos nadále zuří požár, který vznikl v sobotu v noci v zalesněné oblasti Cedar. Požár je stále mimo kontrolu, nicméně podle hasičů neohrožuje obydlené oblasti.  (více zde..)

07:52  Pavel

Mimořádné povětrnostní podmínky v odpoledních hodinách dne 8.9.2018 v okolí Kassandra a Sithonia (Chalkidiki) způsobily krupobití a déšť. Nicméně se na moři vytvořily také malé víry tornáda, které byly viditelné z Nikiti.  (více zde..)

07:46  Pavel

Demonstrace v Soluni. V souvislosti se zahájením výstavy TIF v Soluni, se včerejšího odpoledne a večera odehrály demonstrace za zachování názvu Makedonie pouze pro Řecko, kdy demonstranti využili situace, že zahájení výstavy se účastnil i Tsipras. Jak jsme již varovali předcházející zprávu, očekával se střet s radikály, což se stalo skutečností a některé místa ve městě se staly bojištěm mezi nimi a policií. Až do pondělka doporučujeme se těmto místům, v době konání demonstrací, vyhnout. Mělo by se jednat o nábřeží kolem Bílé věže a okolí výstaviště TIF.  (více zde..)

pá 7.9.2018 (1)

08:58  Pavel

V Soluni dnes začíná mezinárodní výstava TIF 2018 a s tím související dopravní omezení, která budou platit až do pondělí. Na zajištění akce se bude podílet 4200 policistů z několika krajů.

V této souvislosti se bude konat ve městě několik protestních demonstrací, zejména při návštěvě Tsiprase, kterému zdejší obyvatelé kladou za vinu, že souhlasí s užitím názvu "Makedonie" pro FYROM. Demonstrace se očekávají bouřlivé, pro nás turisty je lepší se jim vyhnout. (více zde..)

čt 6.9.2018 (2)

22:30  Pavel

V České republice se objevil po letech první případ onemocnění západonilskou horečkou, potvrdil ve čtvrtek Zdravotní ústav v Ostravě. Podle informací Práva si nemoc přivezl český občan z dovolené v Řecku. Výskyt západonilské horečky registrují téměř ve všech zemích balkánu, Maďarsko 100 případů? To by se už člověk nemohl podívat ani za hranice k sousedům.. Svět a klima se holt mění. :-( osobně bez repelentů v Řecku "ani ránu"..  (více zde..)

08:24  Pavel

Požár ve východní části Mani v oblasti Sidirokastro, pod částečnou kontrolou. (více zde..)

st 5.9.2018 (2)

05:11  Pavel

Maďarsko. Od 1.10.2018 dochází ke zvýšení cen poplatků za 10-ti denní dálniční "známky" ve většině kategorií vozidel, u osobních automobilů z 2975 HUF na 3500 HUF..  (více zde..)

05:01  Pavel

V okolí Székesfehérvár (Maďarsko) jsou po deštích komplikace kvůli rozvodněnému potoku.

Přesnou lokaci se mi nepodařilo na mapě nalézt, nicméně velká četnost potoků je na severozápad od uvedené obce, kde vede spojnice, často užívaná jako zkratka na Györ. Takže spíše počítat s možnými komplikacemi a objížďkou. Další zprávy hovoří o záplavách v oblasti Balatonu. (více zde..)

út 4.9.2018 (1)

07:17  Pavel

Dnešního dne pokračuje stávka zaměstnanců námořní dopravy, která by měla zatím trvat 24 hodin do středy 06.00. Jedná se o stávku za zvýšení mezd, které byly zmrazeny před osmi roky. Předáci odborové organizace rozhodují, zda bude tato akce pokračovat dál. Stávka se prozatím dotkne zhruba 180.000 cestujících 50.000 soukromých vozidel a 3000 nákladních automobilů.

Z dostupných informací není zřejmé, zda uvedená stávka se týká všech trajektů, nebo jen některých, protože námořníci jsou stejně jako jiní řečtí zaměstnanci zastupováni více odbory. Doplněno 07.42. Právě jsem hovořil s obyvatelkou ostrova Thassos, ta mi sdělila, že dle tamní policie funguje lodní doprava na ostrov bez omezení, takže se skutečně uvedená stávka týká pouze některých lodních společností.

AKTUALIZOVÁNO: (20.16 HOD.) ..podle dostupných informací, předáci odborů rozhodli o okamžitém pozastavení stávky, takže všechny trajekty by měly údajně opět jezdit. zdroj informace ..původní info >>  (více zde..)

ne 2.9.2018 (1)

07:19  Pavel

Z ostrova Lesbos se snažila 58 letá turistka odvést šest kusů kamenných fosílíí, kdy byla zatčena letištními orgány na letišti v Mytilene a bude obviněna ze spáchání trestného činu proti ochraně životního prostředí. Národnost turistky zdroj nezmiňuje.  (více zde..)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace